Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Magiczne wirowanie – warsztaty internetowe

12 lutego @ 09:30 - 13 lutego @ 16:30

Wirowanie… Od razu przychodzą na myśl Wirujący derwisze. Ten zakon muzułmański powstał w XIII wieku w Turcji. Inspiracją do jego  powstania była mistyczna poezja Rumiego. Medytują w ruchu. Mają umiejętność szybkiego wirowania.

Na czym polega magia, niezwykłość wirowania?

Co ma z nami wspólnego magia, siła wirowania?

 Stan umysłu wyraża się w ruchu ciała, a ruch ciała wpływa na stan umysłu.

Wiry w przyrodzie, poza ruchem kolistym, mają również ruch zstępujący, posiadający bardzo dużą siłę ssącą. Ich cechą charakterystyczną jest posiadanie takiego samego kierunku i zwrotu w każdym punkcie ich pola.

Derwisz wiruje w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. W tym czasie wchodzą w stan medytacji, uwalniając się od spraw ziemskich. W ostatniej rundzie wirowania jego tempo wzrasta i może osiągnąć nawet czterdzieści obrotów na minutę. Tancerze nie zdradzają objawów zawrotów głowy. jeden z derwiszy powiedział:

– Odnajdźcie oś w swoim ciele, która prowadzi od czubka głowy do stóp. Gdy wirujesz, odcinasz się od tego, co jest na zewnątrz. Pozostajesz w kontakcie tylko ze sobą. Inaczej działają twoje zmysły, bo mózg na co dzień nie jest przyzwyczajony, by funkcjonować w takich warunkach. Na bardzo głębokim poziomie musisz skontaktować się z samym sobą. 

Huragany, orkany, tajfuny i cyklony to energetyczne zjawiska związane z układami niskiego ciśnienia. Na półkuli południowej wirują zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a na półkuli północnej – przeciwnie.  Planety wirują wokół własnej osi, krążą wokół swojej gwiazdy, a gwiazdy obracają się względem centrum galaktyki. Czy cały Wszechświat też wiruje?

Prawo zachowania momentu pędu stwierdza, że jeśli  coś z jakiegoś powodu zaczęło wirować, to generalnie wirować nie przestanie, przynajmniej dopóty, dopóki nie przyłożymy do tego czegoś zewnętrznego momentu siły. Wirowanie jest powszechne również w mikroświecie. Dwie cząstki mogą np. znajdować się równocześnie w tym samym punkcie, obracać się jednocześnie zgodnie ze wskazówkami zegara i przeciwnie do nich, oddziaływać jedna na drugą (splątanie) natychmiast, nawet gdy oddalone są od siebie o miliardy lat świetlnych.

Program warsztatów

  1. Magia wirowania. Czego doświadczają Derwisze? – wykład
  2. Wirowanie naszego pola energetycznego – po co i jak to zachodzi?
  3. Wirowanie jako źródło nowych możliwości
  4. Wirujące myśli, uczucia, ciało – dlaczego warto je ze sobą synchronizować?
  5. Siła życiowa, wewnętrzna a wirowanie
  6. Wędrówka w świat wirów – kontakt z obrazami inspirującymi wirowanie
  7. Synchronizacja – wprowadzanie jedności wibracyjnej pola energetycznego i ciała
  8. Dyskusja

Zgłoś się na to spotkanie pisząc na mail – mwkursy@gmail.com

Koszt udziału w warsztatach – 300 zł   wpłacane na konto MWkursy

Szczegóły

Start:
12 lutego @ 09:30
Koniec:
13 lutego @ 16:30