Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Warsztaty wakacyjne – nad morzem lipiec

2 lipca @ 08:00 - 10 lipca @ 17:00

Udało mi się zorganizować piękne miejsce na warsztaty latem…

Termin – 2 – 10 lipca 2022 (nie ma już wolnych miejsc)

Wyspa Sobieszewska k/Gdańska

Wyspa Sobieszewska to nadmorska dzielnica Gdańska, oddalona od centrum miasta o 15 km. Jest jedną z 3 wysp polskiego pobrzeża Bałtyku i jedyną polską wyspą, która powstała w wyniku działalności człowieka. Posiada statut wyspy ekologicznej. Plaże na Wyspie Sobieszewskiej należą do najszerszych i najładniejszych plaż w Gdańsku. Nie bez powodu otrzymały więc wyróżnienie Błękitnej Flagi. Na 11-kilometrowym odcinku wybrzeża wyspy znajduje się wiele zacisznych fragmentów plaży, gdzie w symbiozie z przyrodą znaleźć można pełne wytchnienie i odpoczynek z dala od zgiełku nadmorskich kurortów. To, co odróżnia plaże na wyspie od innych plaż nad Zatoką Gdańską, to ich dziewiczy charakter.

Poza pięknymi plażami znajdują się na niej m.in

Rezerwat Ptasi Raj – na jego terenie jest Ścieżka Przyrodniczo -Dydaktyczna o długości ok. 6 km, jej przejście może trwać od 3 do 5 godz. Wzdłuż ścieżki ustawiono 10 tablic informacyjnych omawiających najważniejsze elementy flory i fauny.

Rezerwat Mewia Łacha –  jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów nad polskim Bałtykiem. To jedyne miejsce, gdzie w sposób naturalny żyją bałtyckie foki.

450 letni dąb – w Wieńcu o wysokości 22 metrów, którego wiek szacuje się na około 450 lat.

Pobyt w wyremontowanym właśnie internacie – pokoje 2 lub 3 osobowe. Prysznice, toalety są na korytarzu – na każdym piętrze po 2 wc i 2 toalety. Do dyspozycji kuchnia całkowicie wyposażona. Można sobie przygotowywać tam śniadania i kolacje. Co do obiadów – jeszcze zdecydujemy. jestem za tym, by kucharka gotowała nam posiłki wegetariańskie. Jeszcze dowiem się w jakiej będą cenie. Miejsce na ognisko, sala na zajęcia. mamy do dyspozycji 5 pokoi 2-osobowych i 9 pokoi 3-osobowych.

CENA pobytu – 30 zł od osoby + wyżywienie

Pod koniec czerwca podam osobom zainteresowanym numer konta na który przelejemy opłaty za noclegi ( 8 noclegów x 30 zł = 240 zł oraz obiady…?)

Opłata za udział w warsztatach – 450,00 zł

wpłacana na konto Wydawnictwa MW lub na miejscu.

DOJAZD:

  • Samochodem możliwy jest z 3 stron. Najszybciej mostem pontonowym na Martwej Wiśle, czynnym przez cały rok (24h), mostem na śluzie w Przegalinie oraz od strony wschodniej przeprawą promową na Wiśle Przekop.
  • Autobusem z Gdańska na Wyspę Sobieszewską linii nr 112 i 186 z centrum Gdańska. Kursują co 20 minut. Odjeżdżają z centrum Gdańska sprzed Dworca Głównego PKP (ul. Podwale Grodzkie) oraz sprzed budynku LOT-u (ul. Wały Jagiellońskie). Czas dojazdu na Wyspę Sobieszewską: 35 min.

                                                    FILM 1                                                                       FILM 

 zgłoszenie – napisz mail: mwkursy@gmail.com

zd                   

Szczegóły

Start:
2 lipca @ 08:00
Koniec:
10 lipca @ 17:00