Budujemy wiedzę m.in. tworząc definicje pomagające ludziom mieć taką samą interpretację, nastawienie, oczekiwania w stosunku do danego zjawiska. Nie jest to do końca dobry pomysł. Z jednej strony wprowadza się w ten sposób pewien porządek myślowy, z drugiej strony, narzuca, wręcz ogranicza indywidualną, odkrywczą komunikację z danym zjawiskiem. Rozwój to poszukiwanie nowych, innych, dotychczas pomijanych takich znaczeń.

Pod wpływem wewnętrznego impulsu, intuicyjnie, czyli bez kreowania tego swoim rozumem, chciejstwem, narysowałam ostatnio kilkanaście rysunków. Podana została wyraźnie ich nazwa – to są amulety. Sprawdziłam definicję amuletów w Wikipedii „osobisty przedmiot o charakterze magicznym, z przypisywanym mu działaniem ochronnym, posiadający różny kształt i formę, nawiązujący do symboliki bóstwa, części ludzkiego ciała, motywu roślinnego, czy zwierzęcego. Także w formie tabliczki z napisem…. Służy do magicznej obrony przed złymi duchami, ludźmi lub nieszczęściami”.

Ktoś ze znajomych zasugerował, że to nie są amulety, tylko talizmany, czyli „obrazy magiczne z mistycznymi znakami przeciw czarom.., przedmiot z przypisywanym mu działaniem magicznym…, mający przynosić jego posiadaczowi szczęście lub chronić przed nieszczęściami”.  W obu definicjach pojawia się określenie „magiczne”, czyli posiadające większy od nas zakres siły, możliwości działania. Mniejsza o definicje.

Faktem jest, że Amulety mają długą tradycję w historii ludzi. Zawsze starano się zwracać do pozytywnych sił, Osobowości, starano się zapewnić sobie z nimi stały kontakt. Dziś wiemy, że każdą energię można zapisać, zakodować, zmaterializować w różny sposób. Jej nośnikami nie tylko są słowa, wzory, zapisy fonetyczne wymyślone przez ludzi i odczytywane w jednoznaczny sposób przez wszystkich. Istnieje takich zapisów indywidualny odbiór przez ludzi. Bazują na osiąganej przez siebie skali wewnętrznego rozwoju, wrażliwości, umiejętności nawiązywania komunikacji niematerialnej, czyli uświadamiania sobie na bieżąco tego, co dana energia chce im przekazać. Pojawia się więc danej osoby indywidualny odbiór i interpretacja POCZTÓWEK ENERGETYCZNYCH, jakimi są amulety.

Pocztówki Energetyczne to zapisana energia, wibracja, która nie przestaje być aktywną w relacji z tobą – wciąż gra swój koncert dla ciebie. Nie słyszysz go uszami, ale energia robi swoje, reaguje na aktualnie dotyczącą ciebie sytuację życiową oraz wszystko, co zachodzi wewnątrz ciebie. Nie definiujmy tego! Nie oczekujmy od takiej energii działania tylko w jednym określonym celu, bo ograniczamy wtedy jej działanie.

Dlaczego nie powstał tylko jeden, uniwersalny amulet? Prawdopodobnie dlatego, by dać nam, ludziom, możliwość wyboru tego, który z jakiegoś powodu wydaje nam się bardziej do nas pasujący, z którym zechcemy wejść w bliższy kontakt. Uważam, że wszystkie umożliwiają relację niematerialną z przestrzeniami niematerialnymi chcącymi odgrywać rolę wspierającą człowieka, wyprowadzającą go ze schematów, czyli umożliwiać zaistnienie tego, co uważa za wręcz niemożliwe, niewykonalne w swoim życiu. Cały czas chodzi o wspieranie dobra, prawości, sprawiedliwości, siły naszego życia. Szukamy takiego wsparcia od ludzi, natury, swojego JA oraz od WSZYSTKIEGO, CO ZNAJDUJE SIĘ WSZĘDZIE.

   WSZYSTKO, CO ZNAJDUJE SIĘ WSZĘDZIE to zwrot coraz częściej pojawiający się w odbieranych przeze mnie przekazach. WSZYSTKO to materia, niemateria, to, czego potrzebuję i czego nie chcę, co sobie uświadamiam i co nadal jest poza moją świadomością. Nie ograniczam się do już poznanego, gdy zwracam się o wsparcie, pomoc do WSZYSTKIEGO. Nie ograniczam też skąd, z czego, od kogo ma przyjść to wsparcie. Nie precyzuję, czy oczekuję wsparcia z przestrzeni ziemi, od ludzi, czy spoza ziemi, od niematerialnej przestrzeni. Wiem, że WSZĘDZIE może znajdować się to, co może mi pomóc.

Inaczej mówiąc, amulety to zakodowana energia, która wciąż ułatwia mi otrzymywanie wsparcia, pomocy od wszystkiego, co znajduje się wszędzie. Dlatego (poza 2 amuletami) nie posiadają one nazwy wskazującej, jaki jest konkretny cel ich oddziaływania. Te nazwane, mają tytuły ogólne – WSPARCIE, OPIEKA.

Na czym to wszystko polega? Na możliwości bycia w stałej, bezpośredniej relacji z takim rodzajem energii, wibracji, które przyczyniają się do pozytywnego synchronizowania wszystkiego, co nas dotyczy – w nas, w naszej relacji z zewnętrzną przestrzenią. Opieka, wsparcie to oddziałanie, dzięki któremu w coraz większym procencie unikamy nieszczęść. Przykłady? Ktoś cudem unika zderzenia czołowego z innym samochodem. Ktoś uczestniczy w wypadku drogowym, głową rozbija samochodową szybę a badanie pokazuje, że na głowie nie ma nawet zadrapania. Ktoś miał duży torbiel pod kolanem (niewchłaniany), znamię na plecach – nagle znikają. Ktoś miał do końca życia brać leki na tarczycę, z powodu jej operacyjnego uszkodzenia a nagle badania wykazują, że tarczyca zaczęła funkcjonować tak, jakby nigdy nie była uszkodzona.

Szukamy możliwości tam, gdzie wydawało nam się, że ich nie ma? Tak, wciąż szukamy energii, która pomoże nam budować bezpieczną, szczęśliwą przestrzeń. Energia znajdująca się WSZĘDZIE, mogąca WSZYSTKO nie jest naszym pobożnym życzeniem. Ona jest, a my szukamy z nią kontaktu, chcemy mieć z nią stałą relację, sprawdzić, jak działa w naszych sprawach, co nam indywidualnie może zaoferować.

                                                    

                                                               Amulety dostępne: nowalska@wp.pl

 

 

.