Wszystko zależy od tego, jaki został zbudowany rodzaj komunikacji. Za każdym razem, gdy człowiek koduje, kreuje w sobie inny rodzaj wewnętrznej procedury, związanej z energią, wibracją, uzyskuję możliwość zbudowania innego rodzaju relacji, komunikacji.

Człowiek chciałby to zobaczyć, jednak energia jest pasmem, falą, czymś najczęściej totalnie niedostrzeganym zmysłami człowieka. W pewnym sensie człowiek nie ma wyjścia, bo jest postawiony w sytuacji uwierzenia słowom, które do niego na ten temat docierają, opisom, które są próbą unaocznienia tego, co dzieje się w systemie energetycznym danej osoby.

Gdy mówimy o komunikacji, najczęściej w myśli człowieka jest – przecież skomunikowałam się z tobą, mamy nawiązaną relację, komunikację. To jest tylko hasło, to jest tylko słowo. Komunikacja energetyczna nie polega na tym, że wiem o tobie, Ty wiesz o mnie, jak mamy potrzebę to sobie porozmawiamy. Komunikacja w energii polega na uruchamianiu pewnych procedur dotyczących obu komunikujących się stron.

Uczy się człowiek, że cząstka nazwana energią, niematerią i materią, to mądra struktura. Istnieje mądrość w strukturach, które te cząstki tworzą. Jeżeli pole energetyczne człowieka jest w stanie, ogólnie mówiąc, w pewnej niemożności, niemocy, to nie wina poszczególnych jego cząstek. Rzecz polega na zachwianej między nimi komunikacji, braku wspólnego programu działania. Zatem każda cząstka energii, która ciebie wzbogaca, jako człowieka jest wiązką, która wprowadza coś w system komunikacji. Nie mówimy o niemożności cząstek, Osobowości, pól energetycznych, ale o potrzebie budowania komunikacji na określonej częstotliwości energetyczno- wibracyjnej. Zatem, mowa jest cały czas o budowaniu relacji.

Człowiekowi jest potrzebne budowanie w sobie  umiejętności budowania relacji z zewnętrznym światem, materią i niematerią, sobą. Dlaczego Głębia Energetyczna człowieka jest dość ważnym dla niego tematem, bo jest wstanie pomóc mu budować optymalne relacje, komunikację, jedność.

Jak się tego nauczyć, skoro nie ma instrukcji obsługi tego rodzaju komunikacji?

Okazuje się, że sama zgoda na poddanie się inspirowaniu przez przestrzeń, która już taką relację o określonym zakresie energetyczno – wibracyjnym uzyskała, jest dla człowieka bardzo korzystna. Wspieranie w tym zakresie ludzi dokonuje się również poprzez ofiarowywanie im cząstek energii, których nie ma na ziemi, wprowadzanie w silne wibracje, przekazywanie informacji (również w formie przekazów). To są działania wstępne. Kolejny etapem jest stosowanie w praktyce tej umiejętności, odnajdywanie potrzebnych dla siebie informacji.

Ludzie zbudowali system technicznego kumulowania wiedzy. Jeżeli wchodzisz w ten system, masz możliwość uzyskania informacji, ale z zakresu aktualnie dostępnego ludziom. Jednak ten system nie wie nic na temat człowieka energetycznego, niematerialnego funkcjonowania ani co może on zrobić z uzyskaną informacją! WIE to człowieka pole energetyczne, a właściwie jego Głębia Energetyczna, czyli przestrzeń spoza jego świadomości.

Twoje pole energetyczne, Głębia Energetyczna to pewien magazyn informacji, system dostępny Ci w trakcie życia. Dzięki temu magazynowi człowiek ma szansę, możliwość wyjść ze schematów, zastosować mądrość, siłę, których wcześniej nie stosował, mieć dostęp do informacji, o których wcześniej nie miał pojęcia. Celem ich posiadania jest czynienie pozytywności – porządkowanie siebie, życia, otoczenia, relacji. Zawsze wprowadzanie elementów pozytywnych w zewnętrzną i wewnętrzną przestrzeń przyczynia się do przyspieszania rozwoju.