przekaz, Warszawa, marzec 2017

Skup się na tym, co mogę dla Ciebie zrobić. Spróbuj to określić. Każdy ma jakieś pragnienie, to najważniejsze, najbardziej istotnie dla siebie. Co mogę zrobić, by spełniło się Twoje marzenie? Jestem przy Tobie. Niemal, jak ognisko, rozpalam w Tobie nadzieję. Nadzieja nie jest złudną energią, nie znika z byle powodu. To ogromna siła! To wiara w siebie, sens życia, Istnienie. Silna energia nie chce się poddać, bo nie znajduje ku temu żadnego powodu.

Skup się na tym, co mogę zrobić dla Ciebie.

Zapewne pomyślisz teraz o swoim życiu, zdrowiu. Pomyśl o Świetle rozpalonym w Tobie, wokół Ciebie. Można je nazywać różnymi słowami, mieć do niego różne nastawienie, ale jedno jest pewne – istnieje ten jeden rodzaj wibracji, dźwięku energii, który ciągle przypomina Ci o Tobie, istotności Twojego Istnienia, ciągle pokazuje Ci drogi, którymi pójść warto, pomaga walczyć o siebie nawet, gdy wydawało Ci się, że już nie warto. O tej energii ciągle mówimy, nazywamy ją Istnienia Siłą. ISTNIENIE to ten blask w Tobie, struktura sprawiająca, że wiekami przed siebie wciąż po rozwój idą i idą.

Co mogę zrobić dla Ciebie?

Mogę Ci pomóc uczynić z tego Światła siebie. Uczyłaś się wypełniać nim swoje ciało, być w jego poświacie, dostrzegać je w świecie, który Ciebie otacza. Uczyłaś się to Światło wysyłać, nawet w dłoniach je nosiłaś tam, wysoko, do siebie je przywoływać. Dlaczego, po co to robiłaś? Każdy, kto ma w sobie, choć odrobinę tej energii czystej, która jest ISTNIENIEM nazwana, nie będzie kreować w sobie myśli i uczuć niezbyt czystych. To Światło prowokuje człowieka do przemyślenia tych myśli, uczuć swoich – mobilizuje do bycia człowiekiem po prostu doskonalszym. Stało się Światło symbolem tego, co Nas łączy, a łączy Nas Istnienia Energia. Stało się symbolem tego, co się nie poddaje, mądrości i Miłowania – tego systemu, programu, dzięki któremu nadal idziesz przed siebie.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Mogę Ci opowiadać o tym Świetle, zapewniać, że dostrzegam je w Tobie. Mogę kierować Twoje spojrzenie w jego stronę, by Twoje oczy i serce uchwyciły jego blask, nie zapomniały, co jest istotne w nim, najpiękniejsze. Budujmy razem człowieka piękny, mądry, silny, wspaniały świat. Pomyśl o tym, co chcesz, bym dla Ciebie uczynił a potem w stronę tej myśli poślij swoje Światło. Ono nie zabłądzi, na pewno znajdzie cel, o którym teraz myślisz.

Spotykajmy się wszyscy w JASNOŚCI – w jasnej przestrzeni myślenia i uczuć. Budujmy, co sprawia, że jesteśmy pogodni. Niech to, co nazywasz materią, nie przejmuje władzy nad Tobą a co nazywasz niematerią, niech uwolni Ciebie od ponurości doświadczeń, Twoich ponurych myśli.

Światło w ciemności..? Co jest ciemnością?

To lęk, bezsilność, niewiara w siebie, w swoje możliwości, uznanie, że materii świat i niematerii przestrzenie są poza Twoim zasięgiem, przeświadczenie o swojej tendencji do przegrywania. Co mogę zrobić dla Ciebie? Pomyśl o tym. Światło pomknęło. W ten sposób budujemy te spokojne do jutra drogi. Tego Światła nikt nie zmusi by niebezpieczeństwo kreowało, nikt nie zdoła napoić go głupotą Istnienia. To Światło jest Twoją Istotą, innego Ciebie w Moich myślach nie ma.

Co mogę zrobić dla Ciebie?

Jest cel, kierunek. Patrz na wyzwanie, marzenie swoje i nie wołaj o ratunek. Im bardziej o ratunek wołasz, tym bardziej głosisz swoją bezsilność. Patrz, to Światło pomknęło w kierunku Twojego pragnienia. Uznaj, że jest to naturalny bieg zdarzeń, element Twojej rzeczywistości. Nie popełniaj pomyłki, którą człowiek popełnia często – oczekiwania na przyjście Aniołów, którzy dobroć, miłowanie przyniosą, które uszczęśliwi Ciebie. Z siebie wydobywaj tę energię, w Tobie znajduje się wszystko!

To, co jest Twoim pragnieniem, realizowane będzie przez Twój zasób Istnienia. Ja będę Twoim Przyjacielem z Ziemi i z ludzkiego Nieba. Postaw na siebie, na swoją Istotę, na jedność, którą możesz budować ze sobą, na uśmiech. Łzy były, nie brataj się z ich potokiem! To są piękne czasy, bo zaczynasz rozumieć, gdzie znajduje się to zasadnicze źródło Twojej możliwości, mocy i wszelkiej siły.

Najpierw była ciemność. Potem w tej ciemności zapalono jeden Ogień. Siedli wokół tego Ognia. Znasz tę opowieść – każdy wziął jego drobinę i poszedł. Potem powracali do tego miejsca, bo było miło Im się ze sobą spotkać. To, co w sobie poczynili dzięki temu Światłu, to była już każdego indywidualna historia.

Nie pozwalaj, by zacieniły Ciebie myśli i uczucia, by ktoś Ciebie o ciemności życia przekonał. Postaw na to Światło Wewnętrzne. Nie poddawaj się. Niech nikt nie wpoi Ci myślenia, że nie ma go w ludziach… Przecież dzięki temu jasnemu wszyscy się odnajdziemy, jeden nad drugim nawet na odległość będzie czuwał. Twoim Przyjacielem jest ten, kto pomaga Ci nie zboczyć z realizacji swojego zadania, wyzwania, pragnienia drogi.

Masz to Światło głęboko w sercu, w każdej cząstce ciała, w każdej cząstce przestrzeni, która nazywa się Twym energii Światem, Przecież ta przestrzeń nauczyła się już, że ma nad Tobą czuwać, wie jak komunikować się z Twoim zewnętrznym światem.

Widzisz, wciąż jest mowa, by się nie poddawać – to jest główny cel każdego Istnienia, również Twojego życia. Ludzie pytają, co mają w życiu realizować a to przecież takie proste – Bądź, z tego JESTEM kreuj BĘDĘ swoje.

Co z tego, że odchodzi się z Ziemi, z materii? Ważne, że odchodzi się Godnie. Co z tego, że na krótko tu się przychodzi? Potem inne przestrzenie wołają! Istotne, by w tej przestrzeni czy tamtej, być mądrym, w bezradności o ratunek nie wołać, umieć dać sobie radę…

Wprowadzona ta jasna Struktura do materii świata, do Twojego ciała, z materią się brata. Wprowadzona już do Przestrzeni, w której jesteś i do której pójdziesz. Jak myślisz, co to Światło robi? Trudno jest opowiedzieć ludzkimi słowami, co jest tym Światłem, energią Istnienia – to się czuje. Jesteśmy nim ze sobą wszyscy połączeni…

Choćby świat Ci opowiadał o dramatach, które dzieją się na Ziemi, nie zapomnij, co nad Tobą czuwa – właśnie tego rodzaju Światło. Ten świat ludzi w wielu miejscach jest w totalnej ciemności! Światło to rozumienie Istnienia, życia, szacunek i przejaw Godności dla życia, Istnienia.  Choćby ten świat nadal był w ciemności, rzecz w tym, by w ludziach i między nimi zapanował inny rodzaj wzajemnej relacji. Nazwaliśmy go Światłem, no, bo jakie znaleźć słowo przeciwne do ciemności? Trzeba ratować każdą Osobowość, która łka wewnętrznie. Pomagajmy ludziom nie wątpić w siebie, w sens swojego życia. Wtedy czynimy dobrze.

Co mogę zrobić dla Ciebie?

Widzisz, te Światła pomknęły. Światło to komunikacja, zrozumienie, miłość, budowanie jedności bez walczenia, bez haseł pełnych pogardy. I choć wielu ludziom taki świat nie mieści się w głowie, nie są w stanie sobie go wyobrazić, bo to przerasta ich możliwości wewnętrzne, to wcale nie znaczy, że takiego świata nie ma i nie będzie.

Rozwijają się ludzie wewnętrznie, poznają, co stanowi fundament ich funkcjonowania, bycia. Poznaj swoje Światło! Jest Godnością Istnienia, mędrcem, który mądrość ma w sobie nie przez przypadek, zapracował na nią…

Światło w ciemności zobacz, gdy zamkniesz oczy, gdy noc będzie ciemna, gdy będą wkoło różne problemy, wyzwania, kłopoty. Ty je zobacz, jest w zasięgu Twojego widzenia ten wewnętrzny system, program – nastawienie na odnajdywanie tego Światła nawet tam, gdzie ciemność panuje.

Co mogę zrobić dla Ciebie?

Myśl wciąż o wyzwaniu, które masz na wyciagnięcie ręki. Pomyśl o nim jak o drobiazgu. Ty jesteś od tego wyzwania człowieku większy! Ty masz w sobie to jasne i to wyzwanie też ma w sobie to Światło. To jest ten szyfr, który pomaga rozwiązać niejedną życia zagadkę – staraj się rozmawiać z każdym wyzwaniem, człowiekiem rozpoczynając relację od dostrzeżenia, gdzie znajduje się to Światło.

Ciemnością jest niewiara w siebie, w swoje życie, w swoją możliwość, w swój świat. Nawet Ci, którzy w siebie nie wierzą, mają w sobie to coś, co spowodowało, że wiekami Tamtą i Tę przestrzeń przemierzają. Któregoś razu też przy jakimś Ogniu się znajdą, okruszek jego wezmą.

Jest różny sposób edukowania się – przez życie, wędrówki Istnienia. W gruncie rzeczy o jedno w tym wszystkim chodzi – każdy dzień jest po to, by w Tobie nie było smutku, zniechęcenia. Cieszmy się Istnieniem! Bądźmy w tej radości zdrowi i młodzi. Uśmiechnij się do wyzwania, które stawiasz przed sobą. Nie ma rzeczy, której nie uda Ci się zrobić, bo temu Światłu, gdy się je w sobie już raz dostrzegło, po prostu się już nie zaprzeczy.

Wojtek