Spotkanie autorskie, Warszawa, grudzień 2017

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje…

 

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje. To są uczucia. To jest miłość. To jest prawda, której wszyscy poszukują. Istnieje coś, co jest wartościowsze od wszystkiego – każda Osobowość, każdy Wędrowiec Istnienia.

Istnieje coś, ku czemu, ku czemu warto zwracać zawsze swoje spojrzenie, kierować swoje myśli i serce. Jest to przyszłość bez zamglenia, bez ciemności. Istnieje coś, co jest fundamentalną wartością, nazwane Twoim imieniem Twoje życie – gdy decydujesz się na funkcjonowanie w materii, gdy chcesz zbudować relacje wbrew przeciwnościom.

Szukacie tego Światła, tego ciepła. Tej energii szukacie. Chcecie ciągle słuchać, że rodzaj takiej wibracji znajduje się w Tobie, jest obok, w innych ludziach. O tym Ci opowiadam.

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje – prawo do Istnienia, prawo do Życia, prawo każdego do przeżywania chwil szczęśliwych, prawo do unikania bólu i wszelkich nieszczęść.

Gdzie znaleźć ten cudowny Płaszcz Istnienia, w którym wędrując przez swoje życie, jesteś człowiek bezpieczny? Otrzymali ludzie ten Płaszcz Istnienia! Ludzie go sobie wypracowali! Uświadomili sobie, że wspiera ich w tym Wędrowaniu ogromna przestrzeń Nieba, Istnienia, że tak wielu zależy, by dotarli jeszcze dalej, by byli, by trwali!

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje – piękno, mądrość, siła, energia, której nie dzieli się na kawałki, bo jest Jednością. Ona mieni się jak Światło biało- złoto- srebrzyste. To energia, która ma w sobie wszystko. To ona dokonuje w człowieku te niezwykłe życia, Istnienia cuda! Sięgają po nią zanurzając się w głąb siebie. Sięgają po nią, bo dowiedzieli się, że mają do tego prawo. Z tą energią się nie dyskutuje! Do tej energii przekazuje się serce swoje, człowiecze, myśli swoje ludzkie. Z tą energią się jest w przyjaźni.

Jest coś, z czym się nie dyskutuje – nasze relacje, więzi budowane w trakcie życia i budowane zawsze, wszędzie, przez wieki, ponad czasem, ponad przestrzenią. One są dla każdego niezwykłe, drogocenne, jak te Diamenty, niemal święte. Z nimi się nie dyskutuje! Je się tworzy! Dlatego właśnie dzięki nim każdego życie, Wędrowanie jest wspaniałe, piękne, bo nikt w nim nie jest sam, nikt w nim nie pozostaje w totalnej swojej samotności.

Ten świat ma dużo pracy przed sobą, wielkie wyzwania! Nie martw się całym światem. Nie martw się wszystkimi, bo nie podołasz, nie udźwigniesz. Skup się na tym, co możesz zrobić swoim umyłem, sercem, rękami. Istotna jest każda przestrzeń, w której jesteś, każdy człowiek, każda Osobowość, każda miłość, prawda i to drżenie wewnętrzne.

Wspaniała wizja, budujemy to wspólnymi siłami! Budujemy to, co nas łączy ponad czasem i przestrzenią, bo mamy serce.

Na każde pytanie, które człowiek chciałby zadać, na każdą wątpliwość, która pojawia się w jego umyśle albo w sercu, jest jedna odpowiedź – siebie naucz się ocalać, budować w najpiękniejszej postaci. A gdy już taką Postacią jesteś, czyń na bazie swojej mądrości, czyń na bazie swojego serca. Idź dalej. Nie zatrzymuj się mimo płynących potoków zdarzeń. One nie będą w stanie Ciebie zatrzymać. Wtedy spokojnie możemy patrzeć na Ciebie, Twoje życie, Twoje Wędrowanie, bo wiemy, że dasz sobie radę.

Jest tego wyznacznik nazwany trzema słowami: biało-złoto-srebrzysta poświata człowieka. Ten Płaszcz Istnienia to myśli splecione z uczuciami, myśli i uczucia splecione z siłą i mądrością Istnienia. Gdy taka poświata zadomowi się w Tobie, pozwala Ci iść, mimo, że nogi się nawet umęczą, pozwala Ci pracować, mimo, że ręce będą chciały czasami odpocząć, pozwoli Ci, by nadal biło Twoje serce nawet, gdy lata życia będą mijały. Postawiliśmy na ten rodzaj Ciebie, na tę poświatę. Jesteśmy wszyscy swoimi Aniołami.

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje – silna, czysta energia Istnienia. Ludzie mówią, że Ona święta, nawet budowle się dla niej święte buduje. A Ona taka prosta, taka pokorna w gruncie rzeczy, taka niewyniesiona ponad ludzi! Przeciwnie, z nimi idąca ręka w rękę drogami życia, drogami Istnienia.

Zmiana sposobu myślenia, uczucia, które będą przechodziły weryfikacje? I co z tego? Wszystko się zawsze zmienia, tylko teraz jakoś szybciej, w Tobie człowieku dokona się to szybciej, by każdy jeszcze zdążył żyć inaczej, Wędrować inaczej.

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje – Twoja Osobowość, Twoja Głębia, ten wyjątkowy Mędrzec, który nigdy nie opuszcza głowy, zawsze wie, co trzeba uczynić, by zwyciężać. W pokorze płyniesz w Jego stronę, w stronę tego Mędrca. Myślami, sercem swoim chcesz pokornie zrozumieć, czy Ci pomoże a jeśli tak, to, jakimi to może uczynić sposobami.

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje – MIŁOŚĆ istniejąca między Twoją postacią człowieczą a tym, co stanowi Ciebie w Istnieniu. Z tą MIŁOŚCIĄ się nie dyskutuje! Z tą Miłością rozmawia się miłością! Zatem, gdy tak skupiasz się na sobie, gdy Twoje myśli wędrują w głąb Ciebie, gdy myślisz o swoim życiu, jesteś na tej drodze, dzięki której MIŁOŚĆ przytula Ciebie. Ta siła niezwykła, siła życia, siła Istnienia powoduje, że nie padniesz na kolana, nie złamiesz się z powodu jakiegokolwiek życiowego zdarzenia. Zatem, to piękno Twoje niezwykłe, będące ciągle w rozkwitaniu jest celem! Ono stanowi życia Twojego sens, wibracyjną muzykę. Z tym się nie dyskutuje.

Lata, którymi dalej żyć będziecie, drogi, którymi dalej Wędrować każdemu przyjdzie, zdarzenia, z którymi będziecie się konfrontowali, do których będziecie mówili swoje TAK albo NIE CHCĘ – to wszystko będzie się składało na opowieść o tym, jak Ty wyobrażasz sobie swoje życie.

Nie stanę przed ludźmi, by mówić o tym, co ma BYĆ, ani nikt z tych, którzy Was tak bardzo kochają. Zmieniliśmy te słowa na inne: BUDUJ myślami swoimi, uczuciami to, co jest Twoją wizją siebie w czasie transformacji, w tym chaosie świata. Z miłością to rób, z UCZUCIEM, z którym się nie dyskutuje, Siłą MIŁOŚCI, która wszystko może posplatać, poprawić, zmienić.

To Ty odpowiedz sobie na pytanie, czego oczekujesz od siebie, od swego ciała, od swej energii, życia, czasu, przestrzeni swojej? A Twoja GŁĘBIA na ten wspaniały w Tobie Obraz Istnienia, na Twoje marzenia z miłości Ci odpowie.

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje – MIŁOŚĆ prawdziwa, czysta, której ludzie szukają, która staje się coraz częściej dla Nich nawet zbyt mglista.

Istnieje coś w MIŁOŚCI takiego, co sprawia, że w Moim świecie i w Twoim, chociaż ludzie nie biorą tego do końca pod uwagę, można uczynić coś nawet wbrew temu, co niby już namalowało, wykreowało tak zwane przeznaczenie. Ku tym uczuciom proponuję Wam się zwracać!

Ta niezwykła siła Istnienia jest w Tobie. To Ty określaj zakres działania, program wewnętrzny swojego JA, Osobowości swojej, swój człowieczy program nie pytając innych, jaki on jest. Darujcie to sobie. Jesteście ludźmi, którzy sięgnęli swym sercem głęboko, myślami swoimi zobaczyli horyzonty, poczuli horyzonty dalekie. To do Was zwracają się Wędrowcy Istnienia o MYŚL szczerozłotą, spokojnie bijące, wspaniałe serce. Tą myślą, tym sercem Ty wykreuj Świat Energii, Światłami, które z Twej aury, z Twego Istnienia do całego świata płyną. Ty już umiesz chcieć więcej, więcej pragnąć! Wiesz, że to jest piękna cecha Twojego JESTEM.

O nie, nie zgodzimy się na szarość, ciemność! O nie, ani Ja w Mojej przestrzeni nie zgodzę się na bycie wrogiem dla innej Osobowości, ani Ty nie zgodzisz się na życia swojego ciemność, szarość, na ataki agresji człowieka ku człowiekowi nieograniczonej złości.

To Ty określisz siłę, mądrość, tendencję zmian, które będą działy się wokół Ciebie i w Tobie. Przecież My, Wędrowcy Istnienia włożyliśmy Wam to nie tylko w ręce, jako słowo wydrukowane na białym papierze, które można czytać, przetwarzać w sobie – włożone to zostało do Waszego serca, za jego pozwoleniem, do systemu myślowego za pozwoleniem Twoim. Twoje JA, Osobowość i to więcej, nazwane Twoją GŁEBIĄ, na jakikolwiek upadek czy wycofanie się Twoje, przegraną przecież ma możliwość sobie nie pozwolić dzięki temu, co istnieje, z czym się nie dyskutuje!

Istnieje MIŁOŚĆ, której znaczenia nikt do końca jeszcze nie pojął, bo jeśli nawet pojął dużo, to i tak nie wie, co Ona uczynić może. Jest najsilniejsza, najjaśniejsza! MIŁOŚĆ to mądrze wypowiedziane słowo, uczucie, które nie wycofuje się z byle powodu, energia płynąca konsekwentnie tam, gdzie jest jej ogromna potrzeba – do swojego miejsca, do swojego Domu.

Choćby życie człowieka miało najróżniejszy koloryt, choćbyście ciągle mieli zadanie jakieś do wykonania, nawet takie, które wydawałoby się, że przerastają Wasze możliwości, nie cofajcie się. Nie jest Twoim celem padać na kolana.

Operuj swoją mądrością. Rozmawiaj MIŁOŚCIĄ, prawdą, siłą, czystym zestawem swojego JA z tym, co zadaje Ci pytania w życiu. To jest Twoja przyszłość. Rok 2018, 2019, 2020 a potem będą następne, kolejne. Rzecz w tym, by kontynuować energię zwaną pozytywną, – czyli, nadal będzie biło Twoje serce, nadal będziesz budować system swojego myślenia, nadal Twoja energia będzie rozmawiać z ciałem, rzeczywistością, w której żeś się znalazł, nadal będziesz tworzyć ten ogromny system swojego JA, dzięki któremu nigdy nie przyjdzie Ci na myśl władanie sobą i swoim życiem w kapitulacji złożyć.

Daty, które ludzie wymyślają, to tylko preteksty. Poczuj bycie ponad czasem, skupiając się na tym, co budujesz, tworzysz. Rozbudzona energia, wir stworzony dla tego, co będzie Twoim jutrem płynie do dnia kolejnego, miesięcy kolejnych bez ograniczeń, bez końca. Czyli kierunek – nieskończoność, jako wizja, ku której zmierzasz, pomagająca Ci nie spowalniać siebie. Największym sukcesem tych, którzy do Was od lat mówią, jest widzenie, że wzrastacie w siłę, mądrość, w tę MIŁOŚĆ, która staje się Waszym Ogniem Życia, przymierzem.

O takiej przyszłości Ci mówimy! Energia nie chce, by ją zamknięto w jakiejś ograniczonej przestrzeni. Ona ma niezwykłą tendencję kontynuowania siebie. Usłyszał człowiek, że ma PRAWO, by rozwój jego wewnętrznego potencjału, w połączeniu z ciałem, z tu funkcjonującą materią, był przez niego traktowany, jako niekończąca się opowieść o tym, co chce zrobić dalej.

Każda Twoja nowa MYŚL, nowy pomysł na siebie, odkrycie w umyśle i w sercu, to jest Twój Nowy Rok. Każda Twoja radość, że coś czeka na Ciebie, że po coś ręce wyciągniesz, to jest Twoja Nowa Epoka.

Pozostawione z boku ziemskie kalendarze. Człowiek, który wie, że TU dzieją się rożne zdarzenia, rzeczy, skupia się na tym, że da sobie radę – bo wie, jak pragnie życie swoje przeżyć, bo odczuwa w sobie siłę niezwykłą, siłę pokorną, spokojną, która powoduje, że zdarzenia umkną, bo będą wiedzieć, że nie dyskutuje się z tym człowiekiem, że z tym człowiekiem rozmawia się MIŁOŚCIĄ.

To, co mówię to opowieść o relacji, systemie myślenia, systemie uczuć, sposobie na życie, metodzie budowania ciągu dalszego siebie, kontynuacji. WYGRA ten, kto sobie z MIŁOŚCIĄ powie, że siebie rozumie, życie, co tutaj się dzieje, chociaż byłaby tu ciemność. Z ciemnością rozmawia się też MIŁOŚCIĄ…

Nie bójcie się dni kolejnych, miesięcy, energii, bo boleć nie będzie. Nie boi się ten, kto czuje w sobie sprawnie funkcjonujące swoje myśli, wie, że jego System Istnienia, serce zasługują na wszystko, co ten ktoś sobie wymarzył. Tego ciało Twoje słucha, GŁĘBIA i przestrzeń, w której jesteś, w której funkcjonujesz. TRANSFORMACJA dokonuje się dzięki człowiekowi, który właśnie to uświadomił sobie.

Szepnij w głębi siebie NIE POZWOLĘ na zranienie ciała, które wziąłem sobie. Z miłością powiedz NIE POZWOLĘ na zranienie serca, które bije i tego, które zawsze w Tobie płonie. NIE POZWOLĘ, by zabrano Moje szczęście, bo ono jest Moje. To NIE POZWOLĘ powiedz z uśmiechem, z Miłością a popłynie fala!

Żyj człowieku w kolejnym roku swoją energią, wykreowaną, kreującą wszystko, co jest Twoją pomyślnością. To nie jest egoizm, to czynienie ogromnej dobroci dla tego świata. On dzięki takim ludziom szybciej się na lepsze zmieni.

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje – blask biało-złoto-srebrzysty, myśli piękne, serdeczność, dzięki, której czujesz. Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje – PRAWO do Istnienia…

Istnieje coś, z czym się nie dyskutuje, choćby ludzie tu, na Ziemi wymyślali najróżniejsze pomysły – istniejesz Ty, istnieje drugi człowiek, istnieją uczucia, istnieją myśli, bez których będą zawsze głodni.

By tego głodu nie było, by nigdy nikomu nie zabrakło poczucia Godności swojego Bycia, Istnienia, życia, mówmy o tym, z czym się nie dyskutuje. To jest fundament Naszego Bycia.

Janusz