Co powiedziały Postacie Duchowe o Naszej przyszłości?

(zapis z warsztatów sylwestrowych, Warszawa 2017/20180)

 

Jakub:

Wiem, na co Was stać, kto sobie pozwoli na to, na co go faktycznie stać.

Maria:

Liczę na to, że sami swoją przyszłość określicie.

W.T:

Będzie dobrze.

Janusz:

Po to uczycie się siebie, funkcjonowania w relacji tak zwanej duchowej, energetycznej, żeby każdy osiągał coraz większe stopnie swojego mistrzostwa w tym względzie. Przyszłość będzie zależała od tego czy uznasz, że ważniejszy jest ten zewnętrzny świat, czy istotniejsze jest to, co stanowi Ciebie, jako osobowość? Nie dziw się, jeżeli odpowiadając na tak postawione pytanie, za Ciebie odpowiem – wyzwaniem każdego człowieka jest uznać, że to on jest ważną, istotną osobowością. Jeżeli będzie umiał tak uznać, to na bazie systemu wartości uzna, że każda inna osobowość jest tak samo ważna. Wtedy jesteście w stanie zbudować zupełnie inny rodzaj relacji, które powodują, że jeden drugiemu pomoże, a nie będzie przeszkadzał.

Memreczek:

 Gdy żyłem, bałem się przyszłości, bo uznawałem, że nie jestem wart tego, co stanowiło Moją wizję Mnie, Moją wizję tego, co by mnie uszczęśliwiło. W takim przeświadczeniu kończyłem swoje życie. Teraz, gdy patrzę na świat, ludzi, z którymi znam się już od tak dawna, gdy zastanawiam się nad przyszłością każdego człowieka, czyli Moich przyjaciół, myślę, że najważniejsze jej się nie bać. Istotne jest, by umieć patrzeć sobie prosto w oczy. Jeżeli nawet nie widzisz oczu energii, nie widzisz oczu zdarzenia, bo ich nie posiadają, i tak miej przeświadczenie wewnętrzne, że patrzysz im prosto w oczy. Da Ci to bardzo wiele. Przede wszystkim dzięki temu będziesz pokazywać, że się nie boisz sytuacji, zdarzenia. To już wiem, będąc w zupełnie innej perspektywie bycia – każdy rodzaj osobowości, energii, wszystko, co wogóle istnieje w Twoim czy Moim świecie, reaguje na komunikację. Jeżeli ta komunikacja przebiega w sposób godny, podkreślając wartość jednej czy drugiej strony tej komunikacji, to osiągasz to, o co Ci chodzi, niwelujesz wszelkie zagrożenia.

Napisałem Wam kiedyś, opowiedziałem kiedyś o tym, jak bałem się, że wiedziałem, że zbliża się koniec Mojego życia. O tych rzeczach, o których Wam mówiłem, wtedy nie wiedziałem. Nie wiedziałem, że mogłem zadziałać. Wcale nie ma zapisanego w Nas przeznaczenia, że któregoś dnia, o którejś godzinie musi nastąpić definitywny koniec Naszego życia. Gdy to mówię, Ona sobie przypomniała opowieść o pewnym mężczyźnie, który zobaczył datę swojej śmierci na kaflach pieca w pokoju. On tę datę zobaczył nie, dlatego, że ktoś ją napisał. On sobie o tej dacie pomyślał, z nią się połączył, do niej przywiązał, z tą datą zidentyfikował. Dzięki temu zaistniały zdarzenia spełniające jego oczekiwania.

Mam powiedzieć coś na temat kreacji przyszłości, budowania tego, co każdy pragnie. Weź pod uwagę, jak wielką siłę skuteczności działania ma to, z czym się łączysz, z jakim rodzajem energii się wiążesz. Jeśli będziesz się łączyć z przyszłością lękiem, ona Cię przestraszy. Jeżeli będziesz się z nią łączyć energią agresji, przyszłość przyniesie zdarzenia, które tę agresję będą potęgowały, aż do momentu, w którym z tej agresji wreszcie zrezygnujesz. Jeżeli będziesz łączyć się z wizją przyszłości, jako ideą, swoim prawem do życia, nieprzerywania procesu budowania siebie, swojej struktury uczuciowej i myślowej, wspierania innych, pomagania im, doświadczania i poznawania tej przestrzeni z radością, spodziewaj się tych zdarzeń, które będą Cię ciszyć.

Jaką energią starasz się przywiązać do idei swojej przyszłości? To jest bardzo ważny temat. Tych ważnych tematów jest kilka – Wasze zdrowie, szczęście, rozwój, spełnienie, po które tu przychodzicie. To wszystko jest połączone z przyszłością…

Życie każdego człowieka jest bardzo ważne. Gdy potem patrzy się na nie już z tamtej perspektywy, oczywiście, ma się w sobie spokój, dostrzega się te elementy ważne i mniej ważne, które w trakcie życia Ciebie dotyczyły. Oczywiście wie się, że to jest tylko pewien etap… Należy ciągle otwierać kolejną księgę, w kontynuacji wzbogacać o elementy swojej mądrości, wrażliwości, które pomogą Ci zrealizować to, co jest Twoim zamysłem.

Jurek:

Zawsze trzeba chwalić życie, doceniać każdą jego chwilę, każdą sytuację. Nie należy ciągle wyszukiwać tego, czego nie ma albo jest niedoskonałe. Skupiajmy się na tym, co na pewno jest pozytywne. Pozytywne jest to, co Nas najbardziej cieszy – to kochanie, że możemy kochać, że jesteśmy przez kogoś kochani. Wielki szacunek trzeba mieć dla ludzi, którzy są w stosunku do Nas uczciwi, przyzwoici, zachowują się jak prawdziwi przyjaciele.

Miejmy też do siebie wielki szacunek, że potrafimy w ten sposób funkcjonować z innymi. Dla Mnie to jest ważne, wręcz najważniejsze. W przyszłości nie można zapomnieć o uczuciach, bo idziesz w przyszłość właśnie po uczucia. Jeżeli budujesz przyszłość załatwiając sprawy, gromadząc przedmioty, zdobywając elementy, to przyszłość będzie Ci dokuczać, znajdzie sposób, by Ci dokuczyć chociażby przez to, że któregoś razu uświadomi sobie człowiek, że uczuć tu było trochę mało, albo były nie do końca takie, jakby tego pragnął.

Zatem, w kreacji przyszłości warto skupić się przede wszystkim na tym, jak Ty widzisz siebie w perspektywie rozwoju Twoich uczuć, z którymi oczywiście cały Wasz system myślenia jest mocno połączony. Nie tylko ten ludzki, również wynikający z głębokiej istoty, którą każdy jest, również wtedy, gdy ma materię.

Skupmy się na uczuciach. Są jak sanie, do których jak wsiadasz, już z nich nie wysiadasz… Życzę wam myślenia o swojej przyszłości właśnie poprzez swoje uczucia, te wielkie, wspaniałe, wzniosłe. Dywan z miłości, z tych uczuć przed sobą tkacie…

Żarna:

Ja jestem uczuciem. Ja jestem przyszłością. Wszystko to Ja. Nie mam zamiaru pochylać głowy przed tym, co jest jakiegokolwiek rodzaju małością. Albo z czymś mam relację, albo nie mam. Przyszłość? W jakim stanie wewnętrznym, i z jakim skupieniem wewnętrznym myślisz o przyszłości? To jest temat. Krótko mówiąc tu, na Ziemi nawet, gdyby było nieciekawie, buduj wizję swojej przyszłości, jako drogę, która prowadzi Ciebie do Twojego raju. Polecam, jako motto do przemyślenia – taka przyszłość, jaki jest Twój raj. A jaki jest Twój raj? Jaki sobie wymyślisz. A jaki sobie wymyślisz wynika z tego, jaka jesteś. A jaka jesteś?…

Wojtek:

Zadajcie sobie pytanie, z kim chcecie być w przyszłości? O jaki rodzaj człowieka, energii, wibracji w ogóle Ci chodzi? Uświadom sobie, z kim nie chcesz być w przyszłości, jakiego rodzaju energii i wibracji nie widzisz w tej swojej wizji? Potem odpowiedz sobie na pytanie, czy będziesz umieć z kimś się pożegnać, z kimś się przywitać?

Odpowiedz sobie na pytanie, czy widzisz się na drodze przyszłości, jako człowieka, który ma absolutne przekonanie, że da sobie radę z energią, materią? Gdy sobie na te wszystkie pytania odpowiesz pozytywnie, nie mam powodu martwić się o Twoją przyszłość.

Magdalena:

Jest wiele rzeczy, które i przestrzeń duchową „martwią”, skupiają na sobie Naszą uwagę, (choć My się nie martwimy). Świat zrobił się trochę za bardzo chaotyczny, niesprawiedliwy. Świat próbuje ustosunkować się do tego, co teraz ludzie wyczyniają, próbuje zbudować inny rodzaj relacji i wartości system.

W tym świecie jest wiele rzeczy, o których Ja wiem, Ty wiesz i widzimy je tak samo. Istotne, by miał człowiek przeświadczenie, że w wymyśloną przez siebie przyszłość sam nie idzie, że istnieją ludzie, którzy tak jak On mają marzenia, wizje, czynią tak samo jak ten człowiek, chcą dobrego, sprawiedliwego, ciepłego, pełnego pozytywności życia. Tworzą się między ludźmi relacje, pomagające mieć poczucie, że nie są sami w swoim systemie energetycznym o określonej nazwijmy to, jakości. Odpowiedz sobie na pytanie, czy masz dobre relacje z tymi, którzy razem z Tobą budują przestrzeń życia, w której czujesz się dobrze i Oni też się dobrze czują?

Zebu:

Dobrze by było, gdyby w chwili wybicia zegara obwieszczającego zakończenie jednego roku i początek drugiego, mogła nagle przestać działać, funkcjonować jakiegoś rodzaju energia. Ale tak nie jest. Energia płynie… Nie ma tak, że nagle coś zostaje definitywnie odcięte – chyba, że Ty zaczniesz operować energią dotyczącą Ciebie, Twojego życia i przyszłości. Ty, z uśmiechem dobroci, gestem serdecznym, umiesz jej powiedzieć spokojnie – nie.

Czy energia wtedy nagle się urywa? Zaczyna słabnąć, może utworzyć inny nurt, gdzie indziej płynąć, już nie będzie w tym nurcie związanym z Tobą, nawet uzależniony od Ciebie. Uczycie się identyfikować ze swoją teraźniejszością, drogą do jutra.

Na Ziemi będą się działy różne zdarzenia, ale wojny nie będzie, kataklizm totalny nie nastąpi. Ziemia, jak na ten etap jej transformacji, przechodzi to łagodnie. Nie ukrywamy, też nad tym procesem czuwamy. Ty masz wzywanie, jako człowiek czuwać nad procesem, który Ciebie dotyczy. Nie ukrywamy, Ciebie wspomagamy.

Przyszłość Ziemi? Energię będziemy odłączali od tego głównego nurtu, który jest przyszłością ludzi… W chaosie nie działajmy. Wyłączyć pewną tendencję to skupić się nad tym, co jest zasadniczym nurtem Twojego życia, przyszłości i wszystkiego, co dzieje się na Ziemi. Wojny nie będzie. Ludzie będą umierali, żyli, rodzili się, kochali, rozstawali się, aż któregoś razu dojdą do wniosku, że nie interesuje ich relacja z osobami dla nich FAŁSZYWI. Przyszłość to proces, droga, przyszłość. Każdy z osobna to elementy tego wszystkiego. Trzeba jak najdłużej być razem, by jak najwięcej każdy poznał z uczuć, wartościowego dla siebie.

Zatem, planując swoje życie, przyszłość, nie lękaj się tego, co będzie działo się na Ziemi. Znajdź się w tym głównym, najistotniejszym nurcie energii, która wpływającej na bieg zdarzeń, do której zmierza ta transformacja.

Zewro:

Uczycie się, że jest zawsze możliwa inna, intensywna współpraca miedzy energią Ziemi, materią, Osobowościami, które tu się znajdują, niematerią, Postaciami wszech przestrzeni, która Ziemię otacza. W rozważaniach o przyszłości pamiętajcie, że energia do niej wysłana wraca z powrotem. Nie jest pozostawia Ciebie bez odpowiedzi. Co może do Ciebie powrócić? Oczywiście to, co wszystkich łączy, co powoduje, że jesteś w jakimś rodzaju relacji. Można mieć pragnienia różnorodne na Ziemi i Tam, we Wszechświecie. Można różnymi drogami wędrować. Jest jednak COŚ, co Nas wszystkich łączy – Twoje i Moje prawo do doświadczania. Ziemia będzie doświadczała, bo taka jest tu procedura. Wysyłaj energię pozytywną do wszech przestrzeni, a ona powróci, by zmieniać tę procedurę na Ziemi.